Stáhnout katalog ZDARMA

Nová rekuperace DUPLEX 250 EASY  a DUPLEX 300 EASY

rekuperace_duplex_easy_250_a_300_2013_10.png

 

Nová kompaktní rekuperační jednotka DUPLEX Easy je zařízení splňující nejnáročnější požadavky. Je určena pro komfortní větrání ve všech typech bytových a veřejných budov. Rekuperace je zejména vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy nebo byty bytových domů s decentralizovanými větracími systémy. Nová řada rekuperace Duplex Easy nabízí dvě velikosti jednotek o nominálním průtoku 250 m3/h a 300 m3/h.

Plášť rekuperačních jednotek je zhotoven z materiálu šetrného k životnímu prostředí typu EPP (expandovaný polypropylen), který se rovněž vyznačuje minimální nasákavosti vlhkosti a stabilitou v širokem pásmu teplot.

V této skříni je vestavěn špičkový vířivý protiproudý rekuperační výměník z plastu (účinnost až 93 %) patentované technologie společnosti ATREA, dva nejmodernější ventilátory typu volného oběžného kola s elektronickým EC řízením od renomovaného německého výrobce ebm-papst s velmi nízkou spotřebou a provozními náklady (při max. výkonu je spotřeba jednotky srovnatelná s klasickou žárovkou nebo LCD televizí).

 

vym_na_filtru_duplex_easy_2013_09.pngFiltraci přívodního i odpadního vzduchu před vstupem do rekuperačního výměníku zajišťuje tkanina třídy G4 nebo F7. Filtry jsou velmi důležitým prvkem konceptu rekuperace DUPLEX Easy a zajišťují přívod čistého vzduchu bez prachu a pylu. Třídu filtrace je možné zvolit dle podmínek provozu a zátěže. Filtr odpadního vzduchu chrání rekuperační výměník před znečištěním a prodlužuje dobu bez údržby. Výměna je velice jednoduchá a časově i finančně nenáročná.

Jednotka rekuperace DUPLEX Easy díky nízké hmotnosti a malým rozměrům (výška rekuperační jednotky při podstropní poloze je pouhých 280 mm!) vyžaduje minimální instalační prostor – např. dutinu sníženého podhledu.

 

 

varianty_osazeni_duplex_easy_2013_09_2.pngUniverzální konstrukce pláště rekuperace poskytuje vysokou variabilitu provedení rekuperace, stejnou jednotku je možné instalovat v 5 různých polohách (2 parapetní, 2 podstropní a 1 podlahová). Spádování odvodu kondenzátu je vyřešeno uvnitř zařízení, což odstraňuje nutnosti viditelného sklonu jednotky.

Díky promyšlené konstrukci a umístění integrovaných čidel je možná snadná změna orientace směru proudění vzduchu na stavbě. Vývody kondenzátu jsou u jednotek rekuperace DUPLEX Easy připraveny pro všechna provedení jednotky rekauperyce. Napojovací hrdla jsou kruhová pro připojení pružných nebo pevných potrubí s potlačením tepelných mostů.

 

 

 

proudeni_vzduchu_duplex_easy_1_2013_09.pngJednou z dalších předností jednotek rekuperace je automaticky řízená klapka by-passu. Obtok rekuperačního výměníku pomocí by-passové klapky s nejkvalitnějším servopohonem BELIMO umožňuje přívod venkovního vzduchu v letním období bez předehřevu a tak zvyšuje tepelnou pohodu ve vnitřním prostředí.

 

 

 

 

 

ovladac_cpa_celni_pohled_2013_09.pngOvládání rekuperační jednotky DUPLEX Easy je bezkonkurenční na trhu. V základní výbavě rekuperační jednotky je obsažen digitální regulátor s dotykovým displejem.

Standardně dotykový ovladač obsahuje vstupy pro připojení čidel kvality vzduchu nebo vlhkosti, vstupy pro vyšší výkon větrání z koupelen, toalet a kuchyní. A dále výstupy pro uzavírací klapku a řízení elektrických předehřívačů a dohřívačů. Ovládání nabízí nadstandardní funkce obvykle dostupné pouze pro větrací jednotky nejvyšších cenových kategorií.

 

 

 

Nezapomínáme ani na estetickou stránku věci. Kryt regulátoru rekuperace si zvolte podle barevného provedení interiéru. Pokud se za nějaký čas rozhodnete pro zásadní změnu designu interiéru, změňte i barvu krytu.

ovladac_cpa___bila_2013_08.png   ovladac_cpa___seda_2013_08.png   ovladac_cpa___slonova_kost_2013_08.png   ovladac_cpa___sv_tle_modra_2013_08.png   ovladac_cpa___tmav__modra_2013_08.png   ovladac_cpa___hn_da_2013_08.png

 

ohrivac_epo_ptc_2013_09.pngV případě potřeby předehřevu venkovního nebo dohřevu přívodního vzduchu je možné do potrubí nainstalovat a k jednotce připojit elektrické předehřívače a dohřívače EPO-PTC s integrovanou regulací na požadovanou teplotu vzduchu, vestavěnými ochrannými prvky a v neposlední řadě se servisním otvorem pro snadné čištění filtrační mřížky, která je rovněž součástí ohřívače. Díky nízké povrchové teplotě PTC článků je eliminováno tzv. přepalování vzduchu. Ohřívač tak přispívá k vytvoření komfortního a hygienicky nezávadného vnitřního prostředí.

 

 

 

Hlavní přednosti rekuperace DUPLEX Easy:


Aktuality
Detail17.06.2014 Projekt zdarma

Při objednání tepelného čerpadla do 31.8.2014 Vám..

Detail16.06.2014 Nová rekuperace DUPLEX Easy

Nová kompaktní rekuperační jednotka DUPLEX Easy je..

Detail17.01.2014 Novinka 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

Nepřehlédněte
SEO optimalizace