Stáhnout katalog ZDARMA

Rovnotlaké větrání

 

Rekuperace_atrea_RD_rovnotlake.pngSystém vzduchotechniky, který zajišťuje řízené rovnotlaké větrání a výměnu vzduchu s rekuperací odpadního tepla v rodinném domu(objektu). Jednotka vzduchotechniky s rekuperací tepla se dá umístit do technické místnosti, komory, šatny nebo také v zádveří do skříně.Za pomoci systémových, vzájemně kopmatibilních propojených vzduchovodů, připravených pro snadnou montáž pro umístění do podlah, případně vedených pod stropem objektu je zabezpečen přívod čerstvého filtrovaného vzduchu do každé obytné místnosti. Odsávání odpadního vzduchu se provádí z koupelen, WC a kuchyně. Objekt je tak zónově provětráván a čerstvý vzduch proudí všemi místnostmi. 

Pro montáž rekuperace je možno volit z několika výkonových řad s možností montáže rekuperační jednotky pod strop nebo na stěnu.

Propojení na zemní výměníky tepla

V literatuře je často doporučováno propojení na zemní výměníky tepla pro předehřev přiváděného venkovního vzduchu v zimním období a předchlazení v létě. Energetický přínos předehřevem je na úrovni cca 40–60 kWh / topnou sezónu, tedy cca 120 Kč. Chladící výkon díky relativně malému vzduchovému výkonu VZT jednotek pro tyto instalace je pak cca 500–800 W, při rozdělení do několika místností je pak téměř neznatelný. Vzhledem k pořizovacím nákladům na zemní výměníky a rizikům při realizaci doporučujeme realizovat systémy malých tepelných čerpadel.

Je možno vytápět energeticky pasivní domy pouze rovnotlakým větráním?

Na základě poznatků nezávislých středisek a měření ATREA, není ani pro energeticky pasivní rodinné domy (EPD) v ČR vhodné realizovat topení objektu pouze přiváděným vzduchem s dohřevem. Díky k malým solárním ziskům jsou na vzduchotechnické systémy kladeny velké energetické nároky, které rovnotlaké větrání splní pouze zvýšeným množstvím přiváděného vzduchu, převyšujícím 2–2,5x požadavky na větrání dle potřeb uživatelů. Přílišnou výměnou vzduchu tak dochází ke snížení relativní vlhkosti v interiéru. Doporučuje se proto i pro energeticky pasivní domy realizovat doplňkovou topnou soustavu, nezávislou na vzduchotechnickém systému řízeného rovnotlakého větrání, případně zvolit systém teplovzdušného vytápění.

 

PDF.png
   Katalog rekuperace DUPLEX Easy


PDF.png
   Katalog rekuperace DUPLEX EC4, ECV4


PDF.png
   Stavební připravenost ELEKTRO rekuperačních jednotek DUPLEX

Aktuality
Detail17.06.2014 Projekt zdarma

Při objednání tepelného čerpadla do 31.8.2014 Vám..

Detail16.06.2014 Nová rekuperace DUPLEX Easy

Nová kompaktní rekuperační jednotka DUPLEX Easy je..

Detail17.01.2014 Novinka 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

Nepřehlédněte
SEO optimalizace