Stáhnout katalog ZDARMA

Tepelná čerpadla

Trendem dnešní doby je snižování nákladů na energii a omezování negativních vlivů na životní prostředí. Spotřeba domácností je přitom až 80 % z celkové dodávané energie na vytápění a ohřev teplé vody. Hlavní důvod pro využívání přírodních zdrojů je nejen úspora energií, ale i související snižování zatížení životního prostředí.

Zvláště díky své jednoduché a flexibilní instalaci a současně vysoké energetické účinnosti získávají tepelná čerpadla typu vzduch/voda na našem trhu čím dál větší význam. Tepelná čerpadla vzduch/voda mají velmi kompaktní rozměry a lze tak jednoduše nahradit libovolný stávající zdroj tepla (závislé pouze na vhodnosti otopné soustavy). Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou proto vhodná nejen pro novostavby, ale i pro rekonstrukce stávajících objektů. Hlavním zdrojem energie tepelných čerpadel vzduch/voda je všudypřítomný venkovní vzduch.

Výrazný vliv na rostoucí popularitu tepelných čerpadel vzduch/voda mají především neustále se zvyšující ceny energií. Trend zvyšování popularity těchto energetických zařízení bude bez ohledu na politické dění či změny v ekonomice nadále pokračovat. Uživatel tepelného čerpadla nemusí nakupovat až dvě třetiny energie určené na vytápění a ohřev teplé vody. Tuto energii je možné jednoduše získat z okolí vytápěného objektu. Např. z 2 kW naakumulované sluneční energie (z okolního vzduchu) a 1 kW elektrické energie ze sítě, se dá získat 3 kW (i více) tepelné energie - toto je nazýváno energetickou účinností resp. COP.

MITSUBISHI ELECTRIC

Mitsubishi Electric přichází s jednou z nejobsáhlejších nabídek tepelných čerpadel v provedení vzduch-voda na českém trhu.

STIEBEL ELTRON

Tepelná čerpadla jsou velice vhodným řešením pro ohřev a předehřev topné vody, ohřev vody v bazénu, přípravu teplé vody, teplovzdušné vytápění

ATREA

Při topení je tepelná energie odebíraná z vnějšího vzduchu používána pro ohřev akumulačního zásobníku, ze kterého se na základě požadavků odebírá teplo pro podlahové topení, ohřev teplé vody nebo teplovzdušné vytápění.

Aktuality
Detail17.06.2014 Projekt zdarma

Při objednání tepelného čerpadla do 31.8.2014 Vám..

Detail16.06.2014 Nová rekuperace DUPLEX Easy

Nová kompaktní rekuperační jednotka DUPLEX Easy je..

Detail17.01.2014 Novinka 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

Nepřehlédněte
SEO optimalizace