Stáhnout katalog ZDARMA

Tepelné čerpadlo vzduch-voda  

 

tepelne_cerpadlo_vzduch_voda_Atrea.png           tepelne_cerpadlo_vzduch_voda_schema.png

Tepelné čerpadlo vzduch-voda čerpá energii z venkovního vzduchu a předává ji do topné soustavy uvnitř budovy.Výhoda tepelných čerpadel vzduch-voda spočívá v možnosti celoročního provozu při venkovních teplotách až do -20°C, v letních obdobích při ohřevu teplé vody stoupá topný faktor COP. Pokud je nedstatek tepla z tepelného čerpadla, tak spíná dávaná regulace záložní ellektrické spirály v zásobníku IZT nebo jiný bivalentní zdroj tepla. Regulací RG21, která je dodávaná jako součást tepelných čerpadel ATREA řady TCV SET a TCV 4.8, je možné řídit také další zdroje tepla jako jsou solární systémy či krbová kamna.

Tepelná čerpadla vzduch-voda řady ATREA TCV je možné kombinovat s jakoukoliv nízkoteplotní topnou soustavu (VZT jednotka DUPLEX R4, podlahové, stěnové nebo stropní topení, velkoplošné radiátory nebo fancoily), v případě typu umožňujícího chlazení je vhodná VZT jednotka DUPLEX R4 nebo systém s fancoily.

Venkovní kondenzační jednotka tepelného čerpadla je provedena v systému invertorové technologie, což je automatické řízení otáček.Tím pracuje v jakémkoliv období s minimálním příkonem a hlukem. Odtávání výparníku je zajištěno automaticky řídícím systémem tepelného čerpadla. 

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou prováděna ve spiltovém provedení, což znamená, že je oddělená venkovní kondenzační jednotka a vnitřní hydraulický modul. Tepelná čerpadla vzduch – voda jsou dodávána v několika řadách:

 

 

 

 

Tepelná čerpadla dle typu pracují ve dvou základních režimech:

 

 • režim vytápění – v tomto režimu se odebírá nízkopotenciální teplo z okolního vzduchu a předává se jako vysokopotenciální do topné vody na sekundární straně. Tento režim je k dispozici u všech typů tepelných čerpadel vzduch – voda.
 • režim chlazení – při režimu chlazení je tepelné čerpadlo v reverzním chodu a v hydraulickém modulu je připravována chladicí voda pro chladič v jednotce DUPLEX nebo fancoily. Režim chlazení je k dispozici pouze u tepelných čerpadel TCV 4.8 s hydraulickými moduly HM TC, TCI a kompaktních jednotek DUPLEX Alfa 4V a Kappa 4V

   

  PDF.png
     Katalog tepelných čerpadel

   

  PDF.png
     Katalog Duplex Alfa, Kappa

   

  PDF.png
     Tabulka parametrů tepelného čerpadla TCV EKO/SET

   

  PDF.png
     Tepelné čerpadlo - návod

 • Aktuality
  Detail17.06.2014 Projekt zdarma

  Při objednání tepelného čerpadla do 31.8.2014 Vám..

  Detail16.06.2014 Nová rekuperace DUPLEX Easy

  Nová kompaktní rekuperační jednotka DUPLEX Easy je..

  Detail17.01.2014 Novinka 3

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

  Nepřehlédněte
  SEO optimalizace